Epava de la Costinești ar fi fost incendiată. În clipul video postat pe internet de unul dintre turiștii aflați pe plajă se poate vedea un fum gros în dreptul simbolului stațiunii. Potrivit martorilor, doi tineri ar fi urcat la bord și ar fi dat foc vasului.
Turiștii care au văzut fumul au sunat imediat la 112. Potrivit ctnews.ro, imaginile cu vasul care este înconjurat de fum au fost surprinse de oameni aflați pe plaja stațiunii, chiar în dreptul epavei, acestea fiind postate pe Facebook.
Puteți citi articolul în întregime aici:
Ultimele postari ale lui Iulia Radu (vezi toate)
- Ministerul Educației și CNA-ul nu pot dormi de grija horoscopului - iunie 26, 2025
- Psihologul Muzical (ediția 1184 – 21.06.2025): Baba Novak, Top Nonconformist „Songs with heart, corazon, cuore, coeur, herz, inimă în titlu” (partea a II-a) - iunie 26, 2025
- Mike Godoroja & Blue Spirit lansare album Viata-Iubire, Armonie, Zbor la Sala Radio 22 iunie 2025 - iunie 25, 2025