Campionatul Mondial de handbal masculin s-a încheiat azi în Qatar. Spre surprinderea tuturor, echipa gazdă a ajuns în finală. O echipă cu mulţi jucători naturalizaţi în mare viteză, conform unor legi create pentru aşa ceva. Un antrenor cu mare cotă adus tot din Europa. Franţa a obţinut victoria clară după o partidă extrem de disputată, având al 5 -lea titlu în 20 de ani. Jucători cu vechime care au ştiut să joace contra gazdelor supramotivate şi financiar. Sistemul de cultivare a acestui sport este foarte bine pus la punct în Franţa. Ca şi alte sporturi de echipă. La handbal Franţa domină net, odată ce şi fetele au luat câteva titluri europene şi mondiale. Dolce Sport a transmis şi fetivitatea de închidere. Fast, spectacol, artifii minunate, decernarea medaliilor. Şeicii sunt fericiţi, Qatar e vicecampioană. Mă întreb dacă peste doi ani această echipă va mai participa la un turneu final? Franţa e pe prima pagină cu un fapt pozitiv şi merită tot respectul! O bilă albă pentru Dolce, care a adus şi profesionişti în studio pentru a comenta înainte şi după meciurile importante.
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026
































