Richie Sambora nu exclude total o revenire alături de Bon Jovi, dar fanii nu trebuie să entuziasmeze pentru că acest lucru nu se va întâmpla curând.
Într-un interviu acordat recent pentru ABC News Radio, Richie Sambora a declarat: „Nu exclud posibilitatea să cânt din nou cu Bon Jovi. Pentru fani aș face acest lucru. Fanii au fost mereu importanți pentru noi. Dar vreau să mai susțin turnee lungi și obositoare. Îi iubesc pe băieți. Am avut împreună 30 de ani extraordinari dar… simțeam nevoia de o schimbare. La Bon Jovi când e vorba de muncă, nu mai e loc de altceva. Eu și Jon eram și compozitorii formației, așa că eram mereu acolo. Imediat după ce se încheia un turneu lung intram în studio, unde stăteam vreo 3 luni… Apoi poate aveam o lună liberă, după care era un turneu promoțional… Vreo 16 luni și jumătate le petreceam pe drum în lumea întreagă. Asta însemna un turneu normal pentru noi. Sigur că erau și mici pauze, dar total nesemnificative”.
În prezent, Richie Sambora se află în studio și pregătește lansarea unui album pentru care colaborează cu Orianthi.
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026




































