Mesajul vine chiar de la șeful instituției care spune că trebuie evitată această formă de salut, pentru că nu este bine să ne apropiem la mai puţin de un metru de o altă persoană.
În schimb, acesta recomandă să ducem mâna la inimă pentru a ne saluta cu persoanele pe care le întâlnim.
Gestul coatelor atinse, în locul strânsului de mâini sau al îmbrățișărilor, a fost adoptat rapid de fotbalişti, politicieni, şefi de state şi oameni de rând din cauza pandemiei de COVID-19.
Puteți citi articolul în întregime aici: https://www.digi24.ro/stiri/externe/salutul-cu-cotul-nu-mai-este-recomandat-de-oms-1368935
Ultimele postari ale lui Iulia Radu (vezi toate)
- Psihologul Muzical (ediția 1235 – 20.06.2026): Adrian Ordean și Codruț Croitoru, Top Nonconformist „Songs about the night” - iunie 24, 2026
- Psihologul Muzical (ediția 1234 – 13.06.2026): Terminal White (David Pistrui), Top „Songs about the night” - iunie 17, 2026
- „CANTAFABULE” – reprezentație suplimentară cu sesiune de autografe la Teatrul Naţional de Operetă şi Musical „Ion Dacian” pe 26 iunie - iunie 16, 2026
































