Concert umanitar pentru victimele din Colectiv
Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, ora 16:00
Timișoara, Parcul Rozelor
Bilet: 30 RON
#ÎmpreunăRezistăm este o inițiativă umanitară a muzicienilor din România pentru sprijinirea victimelor incendiului din club Colectiv. În cadrul evenimentului vor avea loc concerte simultan în mai multe orașe din țară.
Începând cu ora 16:00 vor urca pe scena 16 trupe: A.L.L. FRIENDS BAND, VIRGULA, POȘTA MARE, THE DIFFERENT CLASS, ROCKABIL, SONATIC, GRAVE FOR SALE, BRUM, OVERTONE, THE FACEPLANT, SANCTUAR, PANDORA, BURNING TABLE, METHADONE SKIES, NEGURĂ BUNGET, IMPLANT PENTRU REFUZ.
Un bilet costa 30 RON, iar pentru cei care doresc să facă donații vor exista urne speciale în locație. Toate fondurile provenite din încasări și donații sunt destinate ajutorării victimelor din club Colectiv.
Donații se pot face și în conturile:
Cont în Lei: RO45RNCB0064004896460001 // Fundația Estuar // Banca Comercială Română, Sector 5, București
Cont în Euro: RO64 RNCB 0076 0048 9646 0029 // Fundația Estuar // Banca Comercială Română, Sector 5, București // Adresa băncii: Bdul Tudor Vladimirescu nr. 57, Bl. T 4, sector 5, București // SWIFT: RNCBROBU
Inițiativa #ÎmpreunăRezistăm pornește dintr-un sentiment de solidaritate și are ca scop oferirea de sprijin, atât financiar, cât și simbolic, celor afectați. Participarea tuturor artiștilor, tehnicienilor și organizatorilor este voluntară, iar costurile de organizare sunt suportate integral prin bunăvoința partenerilor și colaboratorilor.
Facebook Event: https://www.facebook.com/events/1655710501313015/
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026



































