Aşa-l percep. Bucureştiul pare mare. Se tot laudă unii cu câte firme de taximetrie avem. Ce de maşini au. Mai vin şi cei din Ilfov ca să-i încurce…că nu-s bani, că nu-s comenzi. Aiurea. Azi am sunat la 10 numere diferite timp de 45 de minute şi nimic. Am încercat şi cu aplicaţiile. Şi e vară, oamenii-s plecaţi…poate tocmai taximetriştii-s plecaţi? Cert e că într-o Capitală civilizată nu păţeşti aşa ceva într-o zi banală de marţi, la 18,40….Am coborât şi m-am dus la staţia de taxiuri din spatele Operei. Nimic! A venit o singură maşină cu un domn şofer de nota 10, pe care-l ştiu de ani de zile. Am ajuns la întălnirea cu foştii colegi de facultate (noi ne vedem anual sau aproape) cu o oră mai târziu. La revenire am încercat tramvaiul. 30 de minute în staţie pentru un 24! O seară perfectă!
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026

































