
Nu-mi imaginam vreodată că o ediţie din 2006 nu va avea o continuare. Că va deveni … de colecţie…
Mălina Olinescu a venit împreună cu soţul ei de atunci, Dan Stetsco – Polymoog. Au stat puţin, numai două ore, tocmai pentru că ştiam că vor mai fi ocazii… A fost o întâlnire extrem de plăcută, tonică. Pe Mălina am mai întâlnit-o pe la concertele rock (am şi discutat când am fost la Def Leppard, Whitesnake).
O fată frumoasă şi extrem de talentată, hipersensibilă. A renunţat la concursuri și festivaluri pentru că-şi dorea să cânte pentru public. Fusese peste tot: de la „Şcoala vedetelor” la „Mamaia”, „Cerbul de Aur” sau „Eurovision”. Albumul ei din 1997, ”Ready For You”, ar fi trebuit să aibă o continuare. Nu îi agrea pe producători. A trăit pentru muzică, prin muzică, dar nu a fost suficient. O femeie tânără are nevoie de mai mult…
Rămân cu convingerea că putea fi salvată! Dumnezeu să-i odihnească sufletul!
Puteți asculta această ediție mai jos.
AUDIO:
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026




































