HCM Baia Mare a învins formația suedeză IK Savehof cu scorul de 34-24 (18-12), duminică, în Sala Sporturilor ”Lascăr Pană”, într-o partidă din Grupa a doua principală a Ligii Campionilor la handbal feminin.
Campioana a dominat jocul iar după un sfert de oră s-a desprins pe tabela de marcaj iar la pauză avea un avans de șase goluri, 18-12. HCM a menținut ecartul și în repriza secundă, iar în ultimele zece minute chiar și l-a majorat, câștigând în cele din .urmă cu 34-24
Pentru formația băimăreană au marcat: Eliza Buceschi — 11 goluri, Alexandra Do Nascimento — 5, Valentina Ardean — 4, Ekaterina Davîdenko — 3, Elena Gjeorgjevska — 3, Camilla Herrem — 3, Timea Tătar — 2, Lois Abbingh 1, Ada Nechita 1, Luciana Marin 1.
Articolul în întregime aici:
http://www.agerpres.ro/sport/2015/03/01/handbal-feminin-hcm-baia-mare-ik-savehof-34-24-in-liga-campionilor-19-04-48
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026

































