
După un tur doi cu Jankovici, jucătoare cu mare experienţă, a nimerit azi cu Angelique Kerber, nemţoaica fiind neînvinsă de vreo 8 partide. Primul set a revenit relativ uşor Simonei. Apoi au apărut fluctuaţiile cunoscute şi a pierdut cu 7-5. Setul decisiv a fost al ei, dar cu efort mare. Dacă tehnic şi psihic Simona Halep mai are de lucrat, atunci fizic se poate spune că stă foarte bine. A alergat enorm, peste două ore! O victorie importantă după o pauză destul de lungă. Va juca cu o adversară cerebrală, Radwanska, aşa că-i ţin pumnii să treacă şi de ea. Toronto pare să-i priască!
Ultimele postari ale lui Andrei Partos (vezi toate)
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026
































