Am primit următorul comunicat de presă de la Federația Română de Tenis de Masă:
Federația Română de Tenis de Masă are plăcerea de a vă invita, marți, 24 ianuarie 2017, ora 17:00, la meciul România – Olanda, disputat de către naționala feminină de tenis de masă în cadrul Turneului de calificare la Campionatul European pe Echipe Seniori 2017.
Pentru România vor juca: Eliza Samara, Daniela Dodeanu, Bernadette Szocs și Adina Diaconu (rezervă), antrenate de Viorel Filimon. În timp ce Olanda le va trimite la București pe sportivele: Jie Li, Britt Eerland, Rianne van Duin, antrenoare Elena Timina.
Meciul se va desfășura în același spațiu inedit, așa cum ne-am obișnuit în aceste calificări, mai precis în incinta Televiziunii Române, partener media al FRTM, București, Calea Dorobanți nr. 191, corpul Pangratti, intrarea Pangratti. Intrarea este liberă, însă vă rugăm să țineți cont de faptul că se poate intra în sală până la ora 16:45, cel târziu. De asemenea, vă rugăm să aveți la dumneavoastră un act de identitate.
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026

































