Mă lăudam cu mersul la Grădiniţă din prima zi a anului 2015. Ne-am dus şi azi, deşi omuleţul n-ar fi vrut. El simţea ceva… A plîns şi acolo o vreme. A vrut cu Mami. A rămas acolo în urma eforturilor conjugate ale educatoarei şi a directoarei. I-au pus şi fotografie pe dulăpior. E în grupa „buburuzelor”. Ceea ce ştiu e că după trezirea de după amiază, Andrei avea febră, ne-am dus cu el la doctor şi am aflat că are conjunctivită, faringită, de toate, viruşi din belşug. 3 zile a mers în colectivitate ca şi la 11 luni când am încercat o creşă privată. Tratamentul ar dura cam 5 zile, dar ce garanţii mai am că sursa dispare sau se asanează din grupul respectiv? Psihic e foarte puternic, cu chef de joacă, de calculator, de Ouă cu Surprize, Bucşă şi altele. Vorbeşte direct cu „durerea” şi-i spune să plece din gât! Sper să scăpăm urgent de regula asta a celor trei zile!
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026

































