Trebuie să spun şi ceva bun despre viaţa la bloc. Aseară au dat drumul la căldură în calorifere. Fără preaviz. Nici nu scosesem aerul din ele, dar a picat bine pentru membrii tineri ai familiei. Eu am circulat nocturn şi nu era defel plăcut afară. În casă e de-a dreptul agreabil. 2-1-22 de grade…Fireşte că vom avea ce plăti pentru aceste 7 zile de octombrie, dar pentru azi, de Ziua Regelui, de Ziua Armatei, de ziua oricui, mă declar mulţumit! Ştiu că în afara perioadei electorale n-ar fi fost aşa o mişcare rapidă, dar orice rău ascunde şi o parte bună. Aştept cu încredere meciul de tenis al Simonei Halep, iar apoi pe cel de handbal fete al campioanelor de la Baia Mare cu Metz. O zi cu multe femei! Să vă meargă bineeee! 🙂
Ultimele postari ale lui Andrei Partos (vezi toate)
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026
































