Chitaristul Chris Broderick și bateristul Shawn Drover au părăsit formația Megadeth. Cei doi au publicat pe paginile lor oficiale următoarele anunțuri:
ShawnDrover: „După 10 ani am ales să părăsesc Megadeth și să-mi urmez călătoria muzicală pe cont propriu. Vreau să îi mulțumesc lui Dave Mustaine și întregii familii Megadeth, precum și minunaților fani ai formației din lumea întreagă. Vă apreciez pe toți! În curând veți afla detalii despre viitoarele mele proiecte”.
Chris Broderick: „În urma neînțelegerilor artistice și muzicale, cu regret îmi anunț plecarea din Megadeth. Vreau să știți că vă apreciez foarte mult, pe voi, fanii formației care m-ați acceptat și m-ați respectat ca membru Megadeth în ultimii 7 ani. Dar pentru mine a venit timpul să merg mai departe și să-mi caut singur direcția muzicală. Îi doresc toate cele bune lui Dave și tuturor celor din Megadeth. Lucrez deja la un proiect solo și sper să vă placă atunci când va fi lansat”.
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026
- Nicușor Dan explică, pentru Financial Times, de ce stilul său de a face politică va avea rezultate: „Sunt optimist” - iunie 8, 2026
- Prin desemnarea premierului Tomac, după anularea alegerilor prezidențiale avem acum și anularea alegerilor parlamentare - iunie 8, 2026





































