
Articol preluat de pe site-ul TopRomânesc.ro
Duminică seară, la Corabia, au fost acordate premiile celei de-a 42-a ediții a Festivalului Corabia de aur. Concursul s-a desfășurat pe cele două secțiuni, vineri, concursul de muzică populară, iar sâmbătă, cel de muzică ușoară. Palmaresul ediției din acest an este următorul:
Trofeul: Adriana Gavrilă – Călărași
Secțiunea Muzică ușoară:
Premiul I: Iulian Selea din Pitești
Premiul II: Ionuț Cândea din Orăștie
Premiul III: Andreea -Claudia Dumitriu din București
Premiul Jean Dașoveanu: Paul-Gabriel Tomuș
Articolul în întregime aici:
http://www.topromanesc.ro/au-fost-acordate-premiile-festivalului-corabia-de-aur-editia-2015/42893
Ultimele postari ale lui Andrei Partos (vezi toate)
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026
- Nicușor Dan explică, pentru Financial Times, de ce stilul său de a face politică va avea rezultate: „Sunt optimist” - iunie 8, 2026
- Prin desemnarea premierului Tomac, după anularea alegerilor prezidențiale avem acum și anularea alegerilor parlamentare - iunie 8, 2026




































