Cristian Tudor Popescu a postat duminică seară un mesaj pe pagina de Facebook despre prefectul Bucureștiului, Gheorghe Cojanu, care a declarat la Digi24 că nu a știut să spună care este rata de infectare în Capitală atunci când a fost întrebat, pentru că se afla la cumpărături.
Aveți mai jos mesajul postat de CTP:
Prefect – dobitocul perfect
Prefectul Capitalei, Cojanu, este dobitocul perfect. Prostia lui înfoiată, de partid și de stat, omoară oameni. Mi-e scârbă să vă demonstrez asta. Uitați-vă la declarațiile lui, dacă nu le-ați auzit în direct.
La ora când scriu, așa-numitul prefect nu a reușit să afle numărul de infectați de azi din București, transmis oficial de la ora 13 – spune că era „la cumpărături” când s-a comunicat. Guvernul îl menține încă în funcție. Face un cuplu perfect cu Molusca Anisie.
Prefect – dobitocul perfect Prefectul Capitalei, Cojanu, este dobitocul perfect. Prostia lui înfoiată, de partid…
Publicată de Cristian Tudor Popescu pe Duminică, 18 octombrie 2020
Ultimele postari ale lui Iulia Radu (vezi toate)
- Psihologul Muzical (ediția 1227 – 25.04.2026): Tatiana Stepa (in memoriam), Cristi Dumitrașcu (din arhivă), Top de primăvară și noutăți - aprilie 26, 2026
- ARTmania Festival 2026 „in Context” (24-25 iulie 2026) - aprilie 26, 2026
- Au fost puse în vânzare biletele pentru concertele simfonice și recitalurile camerale din cadrul Concursului Internațional George Enescu 2026 - aprilie 26, 2026



































