Nu pot lăsa ziua de 9 februarie fără un moment de păstrat. Votarea în lanţ a celor 6 cereri ale DNA pentru cercetarea, reţinerea, arestarea Elenei Udrea mi se pare unică. Câtă disciplină au adunat parlamentarii noştri! S-au prezentat şi duminică la treabă, apoi ieri au stat până târziu în noapte. Cu toate astea V. Vosganian, I. Ariton şi Laszlo Borbely au rămas nerezolvaţi pentru că aşa au vrut unii, iubitori de dreptate şi justiţie. Aşadar e ziua în care Udrea a vorbit, presupun, pentru ultima oară de la tribuna parlamentului! Urmează aria cătuşelor şi alte turnătorii, până când Parlamentul va ajunge la 300 de membri???
P.S. Memorabilă declaraţia şefului Comisiei de control SRI cum că nu-i poate cita pe Băsescu sau Maior, pentru că n-au calitatea necesară, n-au competenţe. Păi Comisia Nana a chemat fermieri, portari, primari…Ăia erau competenţi?
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026

































