Celebra formatie britanică, WHITESNAKE, şi-a anulat toate evenimentele programate pentru anul 2022, inclusiv concertul de la Bucureşti pe care ar fi trebuit să il susţină în cadrul festivalului Rock the City, pe data de 16 iulie, la Romexpo, sub egida „Whitesnake, the Farewell Tour”.
Pe de altă parte, pentru a îndulci şi împrospăta atmosfera festivalului, va anunţăm că pe scenă va urca, în deschiderea concertului KISS, formaţia DEEP WATERS.
Tinerii rebeli sunt un fenonem local, care, usor si sigur, vor căpata contur şi la nivel international, iar organizatorii Rock The City şi-au propus să susţină şi să promoveaze constant noul val de talente muzicale.
- Nicolas Fresard, voce;
- Andrei Stratulat, chitara;
- Peter De Reyna, bas;
- Raul Kusak, clape;
- Dan Alexandru, tobe.
Biletele pentru festivalul „Rock the City 2022” sunt puse in vanzare via www.eventim.ro, www.entertix.ro, iabilet.ro.
- Psihologul Muzical (ediția 1235 – 20.06.2026): Adrian Ordean și Codruț Croitoru, Top Nonconformist „Songs about the night” - iunie 24, 2026
- Psihologul Muzical (ediția 1234 – 13.06.2026): Terminal White (David Pistrui), Top „Songs about the night” - iunie 17, 2026
- „CANTAFABULE” – reprezentație suplimentară cu sesiune de autografe la Teatrul Naţional de Operetă şi Musical „Ion Dacian” pe 26 iunie - iunie 16, 2026


































