Pe 11 noiembrie a avut loc concertul RockIng, desfășurat în cadrul Centenarului UPT.
A fost supriza pe care organizatorii au pregătit-o tuturor celor care iubesc Politehnica, iubesc Timișoara și iubesc muzica de calitate.
Concertul dedicat Centenarului Universității Politehnica Timișoara a fost susținut de o formație compusă integral din absolvenți UPT. Grupul se numește RockING și îi are în componență pe Mircea Baniciu, Călin Pop, Tiberiu Bako, Teodor Pop, Octavian Horvath, Valentin Potra.
Repertoriul de concert a fost alcătuit din 16 titluri; piesa nouă a grupului – ”O sută de ani” – plus 15 mari hituri ale grupurilor unde au activat sau activează membrii RockIng.
Producător al evenimentului: Bogdan Puriș.
Dacă ați ratat concertul, găsiți mai jos înregistrarea.
- Foc de P.A.E. cu Andrei Partoș – ediția 960. V-ați prins cum fac aleșii noștri mișto de noi toți? (26.08.2026) - august 27, 2026
- Foc de P.A.E. cu Andrei Partoș – ediția 959. Dacă v-ați săturat de merdenele, vorbim puțin despre Mamaia, Președinte și bursele copiilor (23.08.2026) - august 27, 2026
- Foc de P.A.E. cu Andrei Partoș – ediția 958. Este Grindeanu mai periculos decât Simion pentru democrația noastră? (19.08.2026) - august 27, 2026



































