Președintele Klaus Iohannis s-a alăturat campaniei „Vinerea Verde” și a mers la Cotroceni pe bicicletă. Campania ’’Vinerea Verde’’este o inițiativă menită să reducă poluarea cauzată de transportul cu mașinile personale în marile orașe.Sub sloganul ”STOP! Azi mașina stă pe loc!”, această campanie încurajează utilizarea transportului alternativ de către angajații din instituțiile publice în scopul reducerii poluării și implicit, a emisiilor de carbon.
Puteți citi știrea aici: https://www.hotnews.ro/stiri-esential-24755845-iohannis-bicicleta-spre-cotroceni.htm
Ultimele postari ale lui Iulia Radu (vezi toate)
- Psihologul Muzical (ediția 1234 – 13.06.2026): Terminal White (David Pistrui), Top „Songs about the night” - iunie 17, 2026
- „CANTAFABULE” – reprezentație suplimentară cu sesiune de autografe la Teatrul Naţional de Operetă şi Musical „Ion Dacian” pe 26 iunie - iunie 16, 2026
- Cașcavalerii președintelui - iunie 16, 2026
































