Este peste puterea mea de înțelegere ce se petrece în București. Văd că în Piața Universității s-au strâns iar câteva sute de cetățeni care protestează împotriva măștilor. Urlă întruna „Libertate!” și mai fac din când în când câte o cruce. Stau fără măști, înghesuiți unii în alții. Totul se petrece sub privirile îngăduitoare ale jandarmilor. Din câte observ, doar România TV (cine altcineva?!) popularizează în exces acest miting…
În urmă cu vreo două zile, Poliția Română, îi încuraja pe bucureșteni să trimită foto și video pe numărul de WhatsApp – 0755.021.218, în cazul în care văd oameni care NU respectă regulile de protecţie împotriva coronavirus. Asta după ce ne rugau din suflet pe Facebook să purtăm mască… Acum vedem exact ce impact mare a avut postarea lor!
Unde sunt polițiștii în civil care veghează la respectarea legilor?
Au fost închise teatrele, sălile de spectacol, restaurantele dar mitingurile sunt autorizate… Ce mai înțelegem de aici?!
VĂ RUGĂM DIN SUFLET dragi polițiști/jandarmi, aplicați legea!…
- Psihologul Muzical (ediția 1234 – 13.06.2026): Terminal White (David Pistrui), Top „Songs about the night” - iunie 17, 2026
- „CANTAFABULE” – reprezentație suplimentară cu sesiune de autografe la Teatrul Naţional de Operetă şi Musical „Ion Dacian” pe 26 iunie - iunie 16, 2026
- Cașcavalerii președintelui - iunie 16, 2026




































