Ivan Patzaichin ne invită marți, 24 iunie 2014, începând cu ora 19:00, să ocupăm centrul Bucureștiului și să recuperăm Dâmbovița pentru agrement.
„Vă aștept la Centrul de Ecoturism Rowmania București (între Podul Unirii și Biblioteca Națională) să vâslim în canotci, să încercăm SUP (Stand Up Paddle & Surfing)-urile, să ascultăm muzică live – MARA & Kult Studio, să ne încărcăm cu energie și voie bună” – Ivan Patzaichin.
Cu această ocazie va fi lansat la apă sezonul 2014 al programului de activități recreative pe râul Dâmbovița (porțiunea cuprinsă între Biblioteca Națională a României și Podul Unirii): cursuri de vâslit, demonstrații, plimbări cu barca cu vâsle și stand-up paddling, precum și alte acțiuni conexe. Centrul Rowmania va fi deschis în perioada iunie – octombrie, de marți până duminică, între orele 8:00-21:00.
Evenimentul este organizat de Asociatia Ivan Patzaichin Mila 23 și SupAcademy România, împreună cu ARCUB, cu sprijinul Primăriei municipiului București și Primăriei Sectorului 3 – București.
- JURNALUL MEU DE JOI, 25.06 – A MURIT MORALA LA POLITICIENI, DAR ȘI LA TELEVIZIUNI - iunie 25, 2026
- JURNALUL MEU DIN 21.06 – CONGRESUL LUI BOLOJAN, FANII LUI VEȘTEA… - iunie 21, 2026
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026



































