
Premierul Ludovic Orban a anunțat că analizează mai multe măsuri pentru evitarea aglomerației în zonele aglomerate, una dintre ele fiind posibilitatea de a impune purtarea măștii în astfel de spații, chiar dacă sunt în aer liber.
„Am avut discuții cu mai mulți prefecți, mai mulți reprezentanți din comitetele județene pentru situații de urgență care ne-au spus că sunt locuri chiar și în aer liber, de exemplu o piață sau o faleză, unde, din cauza aglomerației, există risc de răspândire și discutăm și posibilitatea de a impune purtarea măștii în astfel de spații foarte aglomerate”, a declarat Ludovic Orban, întrebat care sunt măsurile care vor fi luate pentru evitarea aglomerației pe litoral.
Puteți citi articolul aici: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/masca-ar-putea-deveni-obligatorie-si-in-spatii-deschise-si-aglomerate-orban-discutam-aceasta-posibilitate-1344051
- Psihologul Muzical (ediția 1234 – 13.06.2026): Terminal White (David Pistrui), Top „Songs about the night” - iunie 17, 2026
- „CANTAFABULE” – reprezentație suplimentară cu sesiune de autografe la Teatrul Naţional de Operetă şi Musical „Ion Dacian” pe 26 iunie - iunie 16, 2026
- Cașcavalerii președintelui - iunie 16, 2026































