Am auzit adesea sfatul, am citit și prin cărți, am văzut în filme că e bine să uiți trecutul ca să progresezi. Nu-mi cereți sursele pentru că nu le rețin 🙂 Sigur că la anii mei intervine și factorul memorie șubrezită. Ceea ce observ cu oarecare surprindere este că mai nou trecutul „o rupe cu mine”. Persoanele sunt mult mai tinere, așa că e normal să dorească să-și curețe lista cu prieteni de pe FB, să găsească motive dintre cele mai stranii pentru a mă elimina. Nu mă înțelegeți geșit. Nu e nicio pierdere pentru mine. Sunt persoane întâlnite acum 20- 25 de ani. Eram în raporturi de salut cordial, de urări anuale, amical eventual. M-a amuzat procedura. Nu pot să afirm că înțeleg ceva, că știu ce s-a întâmplat. Parcă a venit cineva, un For Suprem, și s-a pus pe făcut curat în biografia mea. Tocmai când mă hotărâsem să mă pun pe scris ceva despre viața mea mai puțin vizibilă, oarecum romanțată…
- ȘULFISMUL E PE PRIMUL LOC!!! 15.06. - iunie 15, 2026
- Nicușor Dan explică, pentru Financial Times, de ce stilul său de a face politică va avea rezultate: „Sunt optimist” - iunie 8, 2026
- Prin desemnarea premierului Tomac, după anularea alegerilor prezidențiale avem acum și anularea alegerilor parlamentare - iunie 8, 2026


































