EUROVISION 2015: AICI PUTEȚI ASCULTA PIESELE CALIFICATE!

0
16

eurovision 2015 preselectieNe apropiem cu pași repezi de Eurovision. În acest an concursul va avea loc la Viena, Austria. Formația Voltaj va intra în concurs în prima semifinală, care are loc pe 19 mai. A doua semifinală are loc pe 21 mai, iar finala este progranată pentru 23 mai.

Mai jos puteți asculta toate piesele calificate în acest an. După ce le-ați asculta puteți vota 10 dintre ele în sondajul alăturat.

 
 

SEMIFINALA I (are loc pe 19 mai)

Albania: Elhaida Dani – „I’m Alive“ – https://www.youtube.com/watch?v=lZJdWUmxxZw
Olanda: Trijntje Oosterhuis – „Walk Along“ – https://www.youtube.com/watch?v=48Q9h9xmNQ4
Serbia: Bojana Stamenov – „Beauty Never Lies“ – https://www.youtube.com/watch?v=6zCz_fJa1yA
Rusia: Polina Gagarina – „A Million Voices“ – https://www.youtube.com/watch?v=jBVY7Glcd84
Moldova: Eduard Romanyuta – „I Want Your Love“ – https://www.youtube.com/watch?v=HMbKvVlXg4s
Ungaria: Boggie – „Wars For Nothing“ – https://www.youtube.com/watch?v=Z52QQG1hboo
Grecia: Maria-Eleni Kyriakou – „One Last Breath“ – https://www.youtube.com/watch?v=v7xKMnNcVdM
Georgia: Nina Sublatti – „Warrior“ – https://www.youtube.com/watch?v=RZrRQSI_pcQ
Finlanda: Pertti Kurikan Nimipäivät – „Aina Mun Pitää“ – https://www.youtube.com/watch?v=MeUsHoYK3pU
Macedonia: Daniel Kajmakoski – „Autumn Leaves“ – https://www.youtube.com/watch?v=t8QCt6CJCHc
Estonia: Elina Born & Stig Rästa – „Goodbye To Yesterday“ – https://www.youtube.com/watch?v=zWACbw3cqW0
Danemarca: Anti Social Media – „The Way You Are“ – https://www.youtube.com/watch?v=g8u3_DsIN2E
Belgia: Loïc Nottet – „Rhythm Inside“ – https://www.youtube.com/watch?v=xV2b3L1K6_c
Belarus: Uzari & Maimuna – „Time“ – https://www.youtube.com/watch?v=M8ZADtaAvDA
Armenia: Genealogy – „Don’t Deny“ – https://www.youtube.com/watch?v=VVVvgD0-Mu0
România: Voltaj – „De la capăt/ All Over Again“ – https://www.youtube.com/watch?v=WA3wOKHpzEU
 

SEMIFINALA a II-a (are loc pe 21 mai)

Azerbaidjan: Elnur Huseynov – „Hour Of The Wolf“ – https://youtu.be/kYsj1fFE1Xw
Cipru: John Karayiannis – „One Thing I Should Have Done“ – https://youtu.be/tXU2Hehc4wY
Cehia: Marta Jandová & Václav Noid Bárta – „Hope Never Dies“ – https://youtu.be/P_o44RdxYTY
Islanda: María Ólafsdóttir – „Unbroken“ – https://youtu.be/sov_pE1cdFY
Irlanda: Molly Sterling – „Playing With Numbers“ – https://youtu.be/zBZ7XSYX90E
Israel: Nadav Guedj – „Golden Boy“ – https://youtu.be/NdxOCTezeTg
Letonia: Aminata – „Love Injected“ – https://youtu.be/fnVbR98J7Q4
Lituania: Monika Linkytė and Vaidas Baumila – „This Time“ – https://youtu.be/1Cqk5ZdrfSk
Malta: Amber – „Warrior“ – https://youtu.be/wevxW3l_tkg
Muntenegru: Knez – „Adio“ – https://youtu.be/0y3o2CFL3Ao
Norvegia: Mørland & Debrah Scarlett – „A Monster Like Me“ – https://youtu.be/U1td70yaoS8
Polonia: Monika Kuszyńska – „In The Name Of Love“ – https://youtu.be/iRWG6g0YjD0
Portugalia: Leonor Andrade – „Ha Um Mar Que Nos Separa“ – https://youtu.be/xowMYNzYWbE
San Marino: Michele Perniola şi Anita Simoncini – „Chain Of Lights“ – https://youtu.be/R0SYa8HUC64
Slovenia: Maraaya – „Here For You“ – https://youtu.be/-5JIY7qgzgU
Suedia: Måns Zelmerlöw – „Heroes“ – https://www.youtube.com/watch?v=-nbq6Ur103Q
Elveţia: Mélanie René – „Time To Shine“ – https://youtu.be/tmqCZFLbkAs
 
 

PIESELE CALIFICATE DIRECT ÎN FINALĂ (are loc pe 23 mai)

 
Australia: Guy Sebastian – „Tonight Again“ – https://youtu.be/i7MwzRBEY_M
Austria: The Makemakes – „I Am Yours“ – https://youtu.be/duW-PsDbysg
Franţa: Lisa Angell – „N’oubliez Pas“ – https://youtu.be/kG_WJU2s5ho
Germania: Ann Sophie – „Black Smoke“ – https://youtu.be/W7u4RwkNAY0
Italia: Il Volo – „Grande Amore“ – https://youtu.be/4TEpHTVWXnM
Spania: Edurne – „Amanecer“ – https://youtu.be/l9KWjZ4rLmE
Marea Britanie: Electro Velvet – „Still In Love With You“ – https://youtu.be/s6r1tUhl1cQ

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here