Marți seară (10 mai) a avut loc, la Sala Pala Olimpico din Torino, prima semifinală a concursului Eurovision. S-au calificat în finala de sâmbătă: Elveţia, Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegia, Grecia, Ucraina, Republica Moldova şi Ţările de Jos.
Noi am comentat în timp real și am dat note pe pagina de Facebook a lui Andrei Partoș.
Au apărut și titlurile ipocrite din presa noastră care anunță calificarea Moldovei și a Ucrainei. Este o ipocrize din partea presei care își manifestă interesul față de Ucraina doar pentru un click în plus.
Aveți comentariile mai jos (dați click pe numărul de mesaje și le puteți citi pe toate).
Ultimele postari ale lui Iulia Radu (vezi toate)
- „CANTAFABULE” – reprezentație suplimentară cu sesiune de autografe la Teatrul Naţional de Operetă şi Musical „Ion Dacian” pe 26 iunie - iunie 16, 2026
- Cașcavalerii președintelui - iunie 16, 2026
- Foc de P.A.E. cu Andrei Partoș – ediția 943. Invitați: Aura și Mihai Dănciulescu (Scarlet Aura) (14.06.2026) - iunie 16, 2026







































