PROGRAM DRUMSTAGE – ROCKSTADT EXTREME FEST 2015

0
16

DrumStage Rockstadt Extreme Fest 15 augustProiectul DrumStage, demarat si organizat de NoCity Studio in colaborare cu X-Lab Solutions, va fi prezent la Rockstadt Extreme Fest in cea mai complexa formula de pana acum. Aflat la a patra editie, DrumStage are un format dinamic, centrat pe conceptul de “drum battle”, alaturi de recitaluri, workshopuri, concursuri, discutii despre echipamente in live/studio si nu in ultimul rand “meet and greet”. Filmari de la editiile precedente pot fi urmarite pe pagina de facebook si pe canalul oficial de youtube:

 https://www.facebook.com/drumStage

https://www.youtube.com/channel/UChYvjnIHKfRbgQr33q8snjg

La Rockstadt Extreme Fest, proiectul DrumStage va putea fi vizitat pe parcursul zilelor de 13-15 August. Pentru cei ce vor sa participe activ la workshop/tutoriale, DrumStage pune la dispozitie bilete cu acces special (Meet and Greet, Full acces backstage DrumStage, drum time cu sau fara antrenor, participare activa la workshop, fie pe scena sau in public) in valoare de 25ron (5.6 Euro) 

Facebook event:  

https://www.facebook.com/rockstadtextremefest  

Biletele cu acces special la DrumStage sunt disponibile numai in varianta platii anticipate prin PayPal (la adresa https://www.paypal.com/ro/webapps/mpp/home – send payment @ mihnea.grecu@xlab.ro )

PROGRAM

JOI, 13 august

 
14:20 – 14:50 Teo Popp (ROM, Concurrency in Knowledge)
15:30 – 16:00 Flavius Hossu (ROM, Pheonix)
16:45 – 17:15 Chris Olsman (NED, The Amsterdams)
18:00 – 18:30 DrumOmeter
19:15 – 19:40 Open Slot
20:30 – 21:00 Teo Ciobanu (ROM, Electric Fence)
22:00 – 22:30 Septimiu Harsan (ROM, Code Red)
23:00 – Open Stage
 

VINERI, 14 august

 
14:00 – 14:30 Alex Halmagean (ROM, Elder Entity)
15:10 – 15:40 Alex Musat (ROM, Awake, Addiction)
16:20 – 16:50 DrumOmeter
17:35 – 18:05 Razvan Ristea (ROM, Luna Amara)
18:50 – 19:20 Andrei Ilie (ROM, Days of Confusion)
20:10 – 20:40 Adi Tetrade (ROM, professional drummer)
21:50 – 22:20 Adi Tabacaru (ROM, Taine)
23:00 – Open Stage
 

SÂMBĂTĂ, 15 august

 
13:30 – 13:50 Andrei Iacob Pastina (ROM, Rockschool)
14:20 – 14:50 Contest / Open Stage
15:30 – 16:00 Contest / Open Stage
16:45 – 17:15 Alex Tarrocco (ITA, Krepuskul)
18:00 – 18.30 Open Slot
19:20 – 19:40 DrumOmeter
20:30 – 21:00 Marian Mihaila (ROM, White Walls)
21:50 – 22:20 Sergio Ponti (ITA, DorDeDuh)
23:30 – 00:30 Adam Marko (HUN, Special Providence)
00:30 – Open Stage

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here